Iskolánkról

A jövő iskolája

A magyar nyelvű oktatás háború utáni, 1950-es újraindítása óta Léván a tanítás különböző helyeken folyt, pl. a volt zárdában, egy barakképületben, majd 1982-től az állomás melletti iskolakomplexumban. Az iskola fenntartója, Léva városa a 2008-as év elején koncepciót dolgozott ki a város oktatási intézményeinek ésszerűbb működése érdekében. A javaslatot az önkormányzat megszavazta, s ennek értelmében iskolánk újból költözni volt kénytelen. A nyári szünet a költözés jegyében folyt. Túllépve elszenvedett sérelmeinken, elmondhatjuk, hogy az új helyen sikerült méltó körülményeket kialakítanunk a színvonalas oktatáshoz, s igyekezetünk a jövőben is arra irányul, hogy iskolánk 11 osztályának mind a 168 tanulója, pedagógusaink és a kedves szülők jól érezzék magukat az intézményben.

Célunk továbbra is a minőségi anyanyelvi oktatás, az identitástudat megőrzése, az angol nyelv és a számítástechnika kiemelt oktatása, a regionális történelem és kultúra ismertetése, az egészséges életmódra való nevelés, a hagyományőrzés. Célkitűzéseink elérése érdekében rendelkezésünkre áll egy újonnan kialakított nyelvi laboratórium, számítástechnikai szaktanterem, korszerűen felszerelt kémiai laboratórium, a hőn áhított tornaterem, egy többfunkciós sportpálya.

Iskolánk diákjai rendszeresen kimagasló – helyenként rendkívüli – eredményeket érnek el az egyes tantárgyversenyeken járási, kerületi, országos, sőt nemzetközi szinten is.

Az új oktatási program keretében megerősítettük az anyanyelv, az idegen nyelv, a számítástechnika, a regionális történelem és a testnevelés oktatását.

Számtalan pályázatot dolgoztunk ki, melyek szinte mindegyike sikeres volt. A különféle alapítványok, intézmények pályázati támogatásának köszönhetően sikerült kialakítanunk a nyelvi laboratóriumot, újjáalakítani a többfunkciós sportpályát, rendezetté, széppé varázsolni az iskola bejáratát. Az első osztályosok szüleinek bizonyára nagy segítséget jelent az  iskolatáska és a 10 ezer forintos juttatás, iskolakezdéskor minden szülőnek az ingyenes tanszercsomag,  a városi busz költségeinek megtérítése, az ingyenes osztálykirándulások és egyéb juttatások.

Fontosnak tartjuk az egyéb kulturális és társadalmi tevékenységet is, ezért évente megszervezzük a már hagyományos rendezvényeinket: szülők és iskolabarátok bálja, a beíratási program keretében nyitott napok és bemutatkozó délután, farsangi szórakozás, Anyák napi ünnepség, gyermekszínjátszó csoportok seregszemléje, gyermeknap, évzáró piknik, Mikulás ünnepség, karácsonyváró hagyományőrző népi játékok.

Örvendetesnek tartjuk, hogy a város legtöbb magyar szervezetével és intézményével jó kapcsolatot ápolunk.