Gyereknap

2016. június 1-jén tartottuk iskolánkban a gyermeknapot. Diákjaink örömmel siettek az iskolába, hiszen már hagyományainkhoz híven ez a nap a szórakozásé. Az alsó tagozat folyosója kézműves műhellyé alakult, az előtér fagylaltozóvá, tornatermünk és a műpályánk a vetélkedők, sportversenyek helyszínévé változott. Az Ipolyszalkai Tájház kézműveseivel barangoltunk a népi kézműves technikák rejtelmeiben, szépségeiben. Lehetett nemezelni tulipánt és labdát, ékszert készíteni rézdrótból, gyöngyöt fűzni, kosarat, gúzst fonni fűzfavesszőből, szüttyőt, karkötőt készíteni bőrműves technikával, üveglapot gravírozni, falemezt festeni, ékszert készíteni ólomüvegezéssel, karkötőt fonni makramé technikával. Az óvodásaink is ellátogattak iskolánkba, hogy együtt ünnepeljük e szép napot. Először „ Az eltáncolt cipellő” című népmesét nézhették meg a 4.A osztályos gyermekeink előadásában. A népmesével elvarázsoltuk őket és mosolyt csaltunk az arcukra. Ezt követően a kézműves technikákkal, nyersanyagokkal ismerkedtek. Iskolánk udvarán népi gyermekjátékokat játszottak a Pitypang tánccsoportunk táncosaival. A játékok befejeztével Farkas Szilárd 7.A osztályos diákunk modellező lufiból kutyát,virágot és kígyót formázott minden óvodásnak. A gyermeknapi fagylaltozónkba is ellátogattak. Boldogan, ajándékkal a kezükben tértek vissza az óvodába. A kézművesség mellett sportolni is volt lehetőség. Egész délelőtt zajlottak a foci és röplabdamérkőzések. A pályán az íjászat és az ostorozás rejtelmeit fejthették meg diákjaink és pedagógusaink. A felső tagozat folyosója gyereknapi „ Music” színpaddá változott, ahol Nagy László gimnazista, Csonthó Áron Kristóf II.A , Éder Kristóf IX.A, Farkas Szilárd VII.A osztályos diákjaink mutatták be tehetségüket. Zongorán, harmonikán, gitáron, furulyán játszottak. Alsó tagozatos gyermekeinket elvarázsolták zenéjükkel, igazi koncertté alakult a bemutató, közösen énekelt a közönség a fellépőkkel. Iskolánkban egész nap a jókedv és öröm uralkodott. Gyermekeink nagyon ügyesek és kreatívak voltak, szebbnél szebb munkákat készítettek, melyet haza vihettek szeretteiknek. Gyermekeink dolgoztak, mint a méhecskék így megérdemelték a fagylaltozást. A fagylaltgép reggel 9,00 órától 15, 00-ig üzemelt megállás nélkül. A gyermekek rekord mennyiséget ettek meg. Köszönet, Néveri Zoltán családjának, hogy támogatták gyermeknapunkat fagylalttal, és iskolánk szülői szövetségének, hogy a gyereknap anyagi költségeit térítette.