Mesztegnyői tábor

Idén 27. alkalommal került sor a Kárpát-medencei Ifjúsági Találkozóra, amelyet Mesztegnyőn rendeztek meg augusztus 15-e és 21-e között. Ahogy a tábor neve is elárulja, a résztvevők az egész Kárpát-medencéből érkeztek: Léváról, Aradról, Csantavérről,  Horgosról, Beregszászról illetve idén egy új csapat csatlakozott körünkbe Kémerről. A tábor előtti hetekben elindult a visszaszámlálás és mindenki izgatottan várta, hogy végre találkozhasson a rég nem látott barátaival. Augusztus 15-én reggel mindenki elindult, hogy időben a helyszínre érjen. Voltak elszántabb tagjai a csoportoknak, akik már hajnalban autóba ültek. Tona kedves fogadtatása után az ünnepélyes tábornyitó misén vettünk részt, amit a vacsora követett. Az estét egy tanulságos filmmel zártuk, amely után mindenki elment a saját kuckójába, ugyanis próbáltuk kipihenni a hosszú és fáradalmas utazást, hogy reggel teljes erővel indíthassuk a napot. Másnap megújult erővel ébredtünk, hiszen a programok kitöltötték az egész napot. A délelőttök folyamán előadásokat hallgatunk, amelyek prezentációval, érdekes tesztekkel, esetleg kvízjátékokkal voltak ötvözve. Vannak visszatérő előadók is, akiket a táborlakók nagy szeretettel várnak. Idén is ellátogatott hozzánk Molnár Vilmos és csapata,  a "Királyi Szakácsok" verseny győztese, aki bemutatta nekünk a Kárpát - medencei emberek étkeinek csodálatos ízvilágát. Ezt a kézművességek udvara követte, ahol mindenki elkészíthette a saját ízlésének megfelelő ajándékot szerettei számára. A tábor fontos hagyományai közé tartozik a koszorúzás Kövesdi Tiborné (Gizi néni) sírjánál. Az esti hangulatról pedig a Marcali Calipso kórus gondoskodott. 17-ét mindenki nagyon várta. Az eddigi években egy kisebb túrán vehettünk részt az erdei vasúton. A túra idén elmaradt a sűrű program miatt, de a vonatozás az  kis vasúttal kihagyhatatlan lett volna. Ez után következett a nap fénypontja. Mindenki nagy meglepetésére és örömére  ellátogatott hozzánk az Ismerős Arcok együttes. A koncerten Mesztegnyő lakosai, valamint az egész tábor összeborulva  énekelt, táncolt. A koncert után a napot nem is zárhattuk volna jobban, mint egy karaoke esttel, ahol a bátrabbak kipróbálhatták az énektudásukat.  Augusztus 18-án már mindenkin nyomott hagyott a késő estig tartó szórakozás, de ez senkit sem tántorított el, a másnapi előadásoktól és a Marcaliból érkezett Bajtársi egyesület vetélkedőjétől. Mindenki nagyon jól teljesített. Fellépett a Bajtársi egyesület énekkara Marcaliból, a Kék Balaton Nyugdíjas Egyesület Balatonlelléről, Őszirózsák Nyugdíjas Klub énekkara Mesztegnyőről, és végül a MARCATO ütőegyüttes. Augusztus 19- e a várva várt nap, amikor  ellátogattunk a Balatonboglári Szüreti Napokra. Ezt a napot mindenki lázasan várja, hiszen koncertekre, felvonulásokra, árusok és jobbnál jobb programra számíthatunk. Az idő is kedvezett, így megmártózhattunk a Balatonban. Augusztus 20- a Szent István királyunk ünnepe. Erre az alkalomra minden csoport különféle produkcióval, előadással készült a többi lakó és a vendég számára. Ez alkalommal a rossz idő miatt nem a faluházban kerültek sorra az előadások, hanem a művelődési központban, amit a táborzáró szent mise, valamint Gizi néni kopjafájának megkoszorúzása előzött meg. Este pedig feltettük az i-re a pontot a búcsúbulival, ahol mindenki nagyon jól érezte magát. Hajnali 5 órakor elérkezett az a pillanat, amikor könnyes búcsút vettünk egymástól, illetve megfogadtuk, ha tehetjük,  jövőre újból találkozunk, hiszen nincs nyár Mesztegnyő nélkül.